ترفند خرید سیم کارت همزاد (مشابه سیم کارت خود)

ترفند خرید سیم کارت همزاد (مشابه سیم کارت خود)

ترفند خرید سیم کارت همزاد (مشابه سیم کارت خود)

خرید سیم کارت به یک تجربه مهم تبدیل شده است که برای اکثر افراد چالش‌های خود را دربرمی‌گیرد. این چالش نه تنها شامل جستجوی یک سیم کارت با قیمت مناسب و اقتصادی است، بلکه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است: انتخاب یک مرکز قابل اعتماد و معتبر. همچنین، انتخاب یک شماره مناسب نیز می‌تواند در ذهن خریداران برای مدت زمان طولانی به یک دغدغه مهم تبدیل شود.

در دنیای امروز، سایت‌ها و مراکز مختلف سیم کارت‌ها را با دسته‌بندی‌های گوناگونی مانند سیم کارت رند، سیم کارت صفر مخابراتی و سیم کارت همزاد ارائه می‌دهند. برای راحتی بیشتر در انتخاب، در این مطلب از آقای رند، به یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین دسته‌بندی‌های سیم کارت‌ها می‌پردازیم. آشنایی با این دسته‌بندی‌ قبل از خرید بسیار حیاتی است.

مقالات مرتبط:

لیست کامل پیش شماره های همراه اول

خرید و فروش سیم کارت: مشاوره، قیمت گذاری و اقساطی

انتخاب بین سیم کارت همراه اول یا ایرانسل؟

 

سیم کارت مشابه یا همزاد چیست؟

سیم کارت مشابه یا همزاد، اصطلاحی است که در زمینه خرید و فروش سیم کارت‌ها بیشتر به گوش می‌خورد. این مفهوم به سیم کارت‌هایی اطلاق می‌شود که شماره آنها با یک سیم کارت دیگر به تشابه زیادی دست پیدا کرده باشد. در بازار ایران، اگر هفت رقم آخر یک شماره (پس از پیش شماره) با یک سیم کارت دیگر کاملاً یکسان باشد، آن دو سیم کارت به عنوان همزاد شناخته می‌شوند. به عنوان مثال، شماره 09123456891 با شماره 09183456891 به عنوان همزاد شناخته می‌شود.

اگرچه در این نوع سیم کارت محدودیتی در تعداد ارقام مشابه وجود ندارد، اما این امکان به ویژه در اپراتورهایی که از چندین پیش شماره استفاده می‌کنند، بیشتر استفاده می‌شود. برخی اوقات یک شماره می‌تواند به چندین شماره همزاد در همان اپراتور منتهی شود. این امکان نیز در مواردی که دو سیم کارت از اپراتورهای مختلف باشند، افزایش می‌یابد. به عنوان مثال، شماره 09124758574 با شماره 09354758574 نیز به عنوان همزاد تلقی می‌شود. 

سیم کارت مشابه یا همزاد چیست؟

مزایای خرید سیم کارت همزاد چیست؟

سیم کارت های همزاد به دلایل گوناگون مورد توجه اقشار مختلف جامعه می باشند، برخی از این دلایل به شرح ذیل می باشد:

خاص و منحصر بفرد بودن = سیم کارت های همزاد مانند دوقلوها جذاب هستند و معمولا برخی از افراد تنها به دلیل منحصر بفرد بودن تمایل دارند تا از این شماره ها برای خود و عزیزانشان استفاده کنند. در حال حاضر انتخاب شماره همزاد در بین زوج ها و اعضای خانواده بسیار رایج و متداول می باشد.

 قابلیت به خاطر سپردن = با توجه به این که در جهان امروز، مدیران و صاحبان مشاغل از هر وسیله ای برای ماندگاری در یاد و ذهن مخاطب استفاده می کنند، استفاده از شماره های مشابه به عنوان یک روش هوشمندانه تسهیل کننده این شرایط خواهد شد. اگر قصد گسترش کسب و کار خود را دارید، انتخاب یک شماره جدید از یک اپراتور دیگر که بسیار شبیه به شماره قبلی کسب و کار شما باشد تا به راحتی به خاطر سپرده شود، روابط و تماس های شما را تسریع می بخشد.

اهداف اقتصادی و اجتماعی = برخی مدیران و صاحبان شرکت ها به دلیل ارتباطات کاری زیاد، به دلایل مختلف اقتصادی یا اجتماعی ترجیح می دهند تا از چند اپراتور، سیم کارت مشابه شماره قبلی داشته باشند. این امر می تواند در مورد اعضای یک شرکت یا مجموعه نیز کارآمد باشد و مدیر یک بخش با خرید شماره های مشابه، برقراری تماس و ارتباط با مشتری را تسهیل و تسریع ببخشد.

تنوع در انتخاب = با توجه به این که شماره های همزاد می توانند مربوط به دو اپراتور مختلف باشند، تنوع قابل ملاحظه ای در انتخاب افراد ایجاد می شود. مثلا یک شماره می تواند مربوط به سیم کارت دائمی همراه اول و شماره دیگر مربوط به سیم کارت دائمی ایرانسل باشد و یا حتی یک شماره مربوط به سیم کارت دائمی همراه اول و شماره دیگر مربوط به سیم کارت اعتباری ایرانسل باشد.

همین تنوع در انتخاب سبب می گردد که افراد با خیال راحت از بین صدها شماره موجود، بهترین و مناسب ترین شماره مخصوص به خودشان را انتخاب نمایند.

نحوه خرید سیم کارت همزاد

نحوه خرید سیم کارت همزاد

تاکنون، هیچ شرکت یا مجموعه‌ای با اعتبار و نامی برجسته، امکان جستجوی سیم کارت همزاد را برای متقاضیان فراهم نکرده است. تمام تماس‌ها یا پیامک‌هایی که به عنوان پیشنهاد خرید سیم کارت مشابه برای افراد ارسال می‌شوند، به صورت دستی و بدون استفاده از اتوماسیون انجام می‌شود.

با توجه به اینکه هنوز سرویسی برای جستجوی شماره مشابه وجود ندارد و نحوه‌ی خرید سیم کارت همزاد در هر اپراتور به شکل متفاوتی اجرا می‌شود، اگر تصمیم به خرید یک سیم کارت همزاد دارید، می‌توانید با مشاوران در آقای رند با شماره 4449 -4444-021 در ارتباط باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید. 

خرید سیم کارت همزاد در اپراتور همراه اول

خرید سیم کارت همزاد در بزرگترین اپراتور کشور، از محدودیت های زیادی برخوردار است. زیرا پیش شماره های این اپراتور خصوصا پیش شماره 0912 که مخصوص سیم کارت دائمی همراه اول می باشد؛ بسیار محدود و پرطرفدار است. به همین خاطر سیم کارت های مشابه در این اپراتور از محدودیت عرضه برخوردارند و شما تنها از بین شماره های محدودی که در سایت این شرکت وجود دارد، می توانید یک شماره را انتخاب و خریداری نمایید.

 در سایت همراه اول معمولا شماره های همزادی که تعداد سه شماره میانی آنها یکی باشد، کمتر از 10 کد می باشد. برای چهار شماره پایانی هم برای هر سر شماره نهایتا 30 مورد یافت می شود.

اما علاوه بر این آقای رند اقدام به فروش برخی سیم کارت های همزاد از اپراتورهای مختلف کرده است. برای مشاهده این شماره ها به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

خرید سیم کارت همزاد در اپراتور ایرانسل

اپراتور ایرانسل در اواخر سال 98 طرح فروش سیم کارت های همزاد تحت عنوان شماره طلایی را طراحی کرد که در آن علاقمندان می توانستند شماره مورد نظر خود را با ورود به سایت ایرانسل و از طریق منوی جستجوی شماره، با پیش شماره 0903 تهیه کنند. متن توضیحات شرکت ایرانسل برای شماره طلایی به شرح ذیل بود:

" متقاضیان می توانند شماره دلخواه خود را از بین شماره های طلایی نظیر شماره های مرتب، شماره فعلی تلفن همراه، تلفن ثابت منزل و یا محل کار خود، تاریخ تولد یا ازدواج، یک ردیف شماره های سریالی و پشت سرهم برای اعضای خانواده، دوستان یا همکاران، ترکیب حروف ابجد که مفهوم خاصی را ایجاد می کند، شماره حساب بانکی، شماره ملی، شماره شناسنامه، شماره خودرو و یا هر شماره دلخواه دیگر از ردیف اعلام شده را به دلخواه، به عنوان شماره سیم کارت ایرانسل خود انتخاب کنید."

 خرید سیم کارت همزاد در اپراتور رایتل

 خرید سیم کارت همزاد در اپراتور رایتل

شماره های همزاد در اپراتور رایتل از تنوع قابل ملاحظه ای برخوردار است و علاقمندان می توانند با مراجعه به وب سایت این اپراتور یا مراجعه حضوری به مراکز خرید و فروش سیم کارت رایتل، شماره مورد نظر خود را بدون پرداخت هزینه اضافی خریداری نمایند.

 پک سیم کارت همزاد چیست؟

پک سیم کارت همزاد که به تازگی از سوی اپراتورها و برخی فروشندگان سیم کارت ارائه می شود، یک روش جذاب و راحت برای فروش شماره های همزاد یا مشابه می باشد. این پک ها که معولا شامل دو یا چهار سیم کارت مشابه می باشد، مناسب افرادی است که می خواهند به راحتی و بدون جستجوی طولانی سیم کارت های مشابه یا همزاد را خریداری نمایند.

 پشت پرده تماس های فروش سیم کارت همزاد

با توجه به این که در حال حاضر هیچ بانک اطلاعاتی معتبر و کاملی در خصوص شماره های همزاد وجود ندارد، پس تماس های فراوان برای خرید سیم کارت مشابه از از کجا می آید؟

به نظر می رسد برخی از دفاتر با خریداری شماره های نسبتا رند و پرطرفدار مشابه سیم کارت های محبوب 0912 و 0935 توانستند برای خود یک بانک اطلاعاتی گسترده ایجاد کنند و در گام بعدی با تماس با مالکان این سیم کارت ها با یک پیش شماره دیگر، بازاریابی کنند.

البته این افراد این شماره ها را با قیمتی ناچیز و ارزان خریداری نموده و با مبالغ بالا می فروشند. با توجه به این که هیچ نظارتی بر این بازار وجود نداشته و قیمت ها کاملا سلیقه ای و غیر اصولی می باشد؛ توصیه می گردد؛ حتما ابتدا از معتبر بودن مراکز مورد نظر مطمئن شده و سپس اقدام به خرید نمایید.
اگر در فرآیند خرید و انتخاب سیم کارت دچار تردید هستید بهتر است با کارشناسان آقای رند درتماس بوده و بصورت رایگان از آنها مشاوره بگیرید. 

نکات مهم در مورد خرید سیم کارت همزاد

در هر صورت اگر تمایل دارید سیم کارت خود را از دفاتری که با شما تماس می گیرند، خریداری نمایید، حتما به نکات زیر توجه کنید:

  • قبل از اقدام به خرید، از مراکز معتبر خرید و فروش سیم کارت استعلام قیمت شماره ای که به شما معرفی شده است را بگیرید .
  • در صورت مشاهده هرگونه رفتار مشکوک در تمامی مراحل واریز پول و دریافت سیم کارت؛ بلافاصله خرید را کنسل کرده و با پلیس تماس بگیرید.
  • در هنگام خرید سیم کارت همزاد، توجه داشته باشید که شماره ای که به شما معرفی می گردد، کاملا همزاد باشند. زیرا بسیاری از این افراد به خاطر سودجویی و زیاده خواهی شماره های نزدیک به شماره شما را به عنوان شماره همزاد معرفی می کنند.

     

آقای رند، بزرگترین مرجع تخصصی خرید و فروش سیم کارت در ایران

آقای رند بزرگترین و تنها مرجع خرید و فروش سیم کارت های صفر و کارکرده از تمامی اپراتورها در ایران و مستقر در تهران می باشد. همین حالا در آقای رند، می‌توانید به‌صورت رایگان آگهی خود را درج کنید و از تجربه‌ی منحصر به فرد خرید و فروش لذت ببرید!

تهران، بلوار مرزداران، خیابان ابراهیمی، برج الوند، واحد 303 شمالی
اینماد
ساماندهی
انجمن صنفی کارفرمایی فروشگاه‌های اینترنتی شهر تهران

© 2023 Aghaye Rond. All Rights Reserved.